Dokumenty OIKNovinky

Prezentácie prevádzkovateľov JZ zo stretnutia OIK 4. apríla 2023

V utorok 4. apríla 2023 sa uskutočnilo prvé stretnutie Občianskej informačnej komisie Mochovce (OIK). V nej sa po minuloročných komunálnych voľbách na nedávnom sneme Záujmového regionálneho združenia Mochovce (ZRZM) vymenili dvaja členovia. Stretnutie bolo dobrou príležitosťou pre informovanie hláv miest a obcí o najnovšom vývoji v AE Mochovce.

Riaditeľ EMO, Martin Mráz, porozprával o najdôležitejších udalostiach predchádzajúceho roka v mochovskej atómke, o uvádzaní 3. bloku do prevádzky a odpovedal na mnoho otázok týkajúcich sa pripravenosti Slovenských elektrární uspokojovať dopyt po elektrine na Slovensku. Marcel Sány z MO34 doplnil informácie o vývoji na dostavbe, skúškach a energizácii 4. bloku.

Združenie Mochovce má po odchode bývalého starostu Kalnej nad Hronom do dôchodku nového predsedu, ktorým je Peter Štefan z obce Starý Tekov. Členmi ZRZM je 98 obcí z 20-km pásma atómky, a 11 z nich je zastúpených aj v OIK.

Dokumenty z prvého stretnutia v tomto roku si môžete pozrieť nižšie:

Informácie z AE Mochovce (Slovenské elektrárne)

Spravy-z-emo-2023

Správy z RU RAO (JAVYS)